Kraniosakrální terapie

Cena: 9.500. Kč
Relaxační studio SUNNY, Slovenského národního povstání 11/2744, 434 01 Most
22.4. – 26.4.2020 (5 dnů) Tento kurz je kvůli opatřeni KOVID19 posunut, nový termín nabídneme co nejrychleji to bude možné!

Co je kraniosakrální terapie?

KST je to rytmický pohyb, který je poháněn naším srdcem. Uvnitř mozku jsou drobné dutiny a v nich speciální buňky, které filtrují krev a převádějí na velice jemnou tekutinu. Tato tekutina se označuje kraniosakrální a nebo mozkomíšní mok. Naše srdce rozvádí tuto tekutinu do celého těla a ta je pumpována přes míchu zpátky do krve. Pokud pohyb pracuje správně, se správnou pulzací, tak je člověk zdráv.

V celém těle dochází k drobným rytmickým stahům a uvolnění. Kraniosakrální rytmus je cítit formou jakéhosi nadouvání či bobtnání, a opadnutí nebo splasknutí.

Na kurzu se naučíte číst, vnímat a cítit tento pohyb. Naučíte se poznávat kraniosakrální pohyb a vnímat ještě jemnější vibrace ve Vašich rukou. Zdokonalíte se v terapeutické dovednosti. Ten kdo se naučí vnímat KS pohyb, už ho nikdy nezapomene.

U KST se aktivují všechny úrovně – fyzické, psychické, emocionální. Při ošetření může klient cítit pocity tepla, chladu, brnění tlaku, proudění a různé emoce. Během ošetření se klient dostává do stavu relaxace a tělo se začíná regenerovat. Může se vrátit po dráze do různých pocitů a nebo  traumat.

Proškolený terapeut dokáže pohybem ovlivnit, míchu, mozek a pracovat s napětím v těle.  Podpořit tím nervový systém – bolesti pánve, hlavy, páteře, zatuhlý krk, bolesti v krku, posun obratlů, pohyblivost pánve a kyčlí, dýchání, chronický únavový syndrom, stres, nerovnováha nervového systému, uvolnění měkké tkáně, podpořit hojení poraněných kloubů a zrychlit nebo upravit jejich funkce, pooperační stavy, vady zraku, poruchu sluchu, schopnost soustředění, poruchy učení, atd.

Pokud pohyb pracuje správně, se správnou pulzací, tak je člověk zdráv.