Kraniosakrální terapie

Cena: 11 400,- Kč
Relaxační studio SUNNY, Slovenského národního povstání 11/2744, 434 01 Most
6.11. - 10.11.2024
Počet volných míst: 4

Co je kraniosakrální terapie?

KST je to rytmický pohyb, který je poháněn naším srdcem. Uvnitř mozku jsou drobné dutiny a v nich speciální buňky, které filtrují krev a převádějí na velice jemnou tekutinu. Tato tekutina se označuje kraniosakrální a nebo mozkomíšní mok. Naše srdce rozvádí tuto tekutinu do celého těla a ta je pumpována přes míchu zpátky do krve. Pokud pohyb pracuje správně, se správnou pulzací, tak je člověk zdráv.

V celém těle dochází k drobným rytmickým stahům a uvolnění. Kraniosakrální rytmus je cítit formou jakéhosi nadouvání či bobtnání, a opadnutí nebo splasknutí.

Na kurzu se naučíte číst, vnímat a cítit tento pohyb. Naučíte se poznávat kraniosakrální pohyb a vnímat ještě jemnější vibrace ve Vašich rukou. Zdokonalíte se v terapeutické dovednosti. Ten kdo se naučí vnímat KS pohyb, už ho nikdy nezapomene.

U KST se aktivují všechny úrovně – fyzické, psychické, emocionální. Při ošetření může klient cítit pocity tepla, chladu, brnění tlaku, proudění a různé emoce. Během ošetření se klient dostává do stavu relaxace a tělo se začíná regenerovat. Může se vrátit po dráze do různých pocitů a nebo  traumat.

Proškolený terapeut dokáže pohybem ovlivnit, míchu, mozek a pracovat s napětím v těle.  Podpořit tím nervový systém – bolesti pánve, hlavy, páteře, zatuhlý krk, bolesti v krku, posun obratlů, pohyblivost pánve a kyčlí, dýchání, chronický únavový syndrom, stres, nerovnováha nervového systému, uvolnění měkké tkáně, podpořit hojení poraněných kloubů a zrychlit nebo upravit jejich funkce, pooperační stavy, vady zraku, poruchu sluchu, schopnost soustředění, poruchy učení, atd.

Pokud pohyb pracuje správně, se správnou pulzací, tak je člověk zdráv.