Kolibové Balanční Technika – Kurz koně

Kolibové Balanční Technika – koně je určena pro majitele koní a veterináře.

Kolibové Balanční Technika (KBT) vznikla ze zkušenosti získaných dlouholetou praxí na lidských klientech. Nyní tyto techniky vyučuji laiky, maséry a fyzioterapeuty.

Protože jsou moje postupy pro ně nové, jsou velmi překvapeni jejich jednoduchostí a účinností.

Kdysi jsem podstoupila kurz na zvířata „The Eguine Touch“ u Jock a Ivana Ruddock z Nového Zélandu. Díky tomuto kurzu jsem pochopila, že jsme vlastně všichni stejní. Jenom zvířata chodí po čtyřech a mají jiné zátěžové body. Jelikož jsem vyrostla se zvířaty na statku a koně miluji, tak jsem se rozhodla, že tuto techniku předám dál. Přeji si, aby i zvířata mohla pocítit ten krásný pocit bez bolesti, tak jak jej pociťují lidé.

Cílem této techniky je vrátit tělu stabilitu, rovnováhu, která vznikla třeba úrazem, nevhodnou péčí nebo třeba jednostrannou zátěží narušila. KBT dotek je na první pohled velmi jednoduchý, nicméně zjistíte, že pro koňské tělo je velice komplexní a důležitý pro jeho správný a bezpečný pohyb.

Vašemu koníkovi se vrátí energie a radost do těla, a znovu se obnoví tok energie. Navodí se stav rovnováhy a tělo samo zapne hojivé mechanizmy a nastartuje se imunitní systém. Váš koník může opět pracovat s radostí a maximální účinností.

Tento kurz Vás povede k umění, jak vybalancovat koňské tělo, jak se dorozumět se svým koně dotykem, jak číst koňské tělo pohmatem. Váš kůň Vás bude za to milovat. Naučíte se číst jeho slabiny. Místa, kde se mu blokuje tělo. Posléze upravit sedlo, které ho tlačilo, pozměnit trénink, vyměnit stáj, jeho místo atd. Můžete Vašemu koni změnit život.