Kolibové Balanční technika jemná – KBT-J®

Pracuje v těle rychleji jako  Mc Kenzie, Vojtova metoda nebo Bowenova reflexní masáž. KBT Jemná odstraňuje hlavně bloky způsobené úrazem, dlouhodobými starostmi, stresem. Tělo ve snaze bolestivému místu ulevit, přenáší práci poškozeného svalu na jiné svalové skupiny. U těch zůstane pak uložena informace, že určitý sval nepracuje tak jak má. Je to paměť svalu, která se projevuje jako bolest.

U KBT Jemná se nepracuje s celým svalem, ale s vláknem svalu. V něm zůstala informace bolesti. Sval se tváří, že je v pořádku, ale jedno svalové vlákno bolí a nedovolí celému svalu se protáhnout. U KBT Jemná se pracuje vždy se svaly podobnosti, které jsou přes centrální nervovou soustavu a mozek propojeny.

Technikou KBT J® pomocí jemného doteku uvolníme a rozpustíme tyto usazeniny. Protože tělo pracuje jako celek, musíme najít další místo, kde je informace o jeho poškození  uložena. Je to místo přenesené bolesti. Známe např. při srdečním infarktu – bolest je přenášena do levé paže, ramena nebo mezi lopatky. Nebo bolest slepého střeva poznáme na druhé straně. Pomocí KBT J informaci o poškození původního svalu zrušíme – vymažeme. Teprve takto tělo zbavíme bolesti úplně. KBT J® se řeší všechny neurčité bolesti.  Klient nebo pacient je zdravý, ale přesto pociťuje bolest.