Kolibové Balanční Technika otvírací – KBT O 2

Cena: 9600,- Kč
Relaxační studio SUNNY, Slovenského národního povstání 11/2744, 434 01 Most
10.5. - 12.5.2024
Počet volných míst: Kurz je již plně obsazen

Kolibové Balanční Technika otvírací – KBT O 1,2 nahrazují Dornovu metodu, Mojžíšovu metodu nebo tlakovou Thajskou masáž.

Dlouhodobým stresem, věkem nebo špatným pohybem se naše tělo postupně stahuje, zmenšuje nebo zkracuje v určitých částech těla.

Stažení těla zhoršuje krevní a lymfatický oběh, utlačuje nervy a zhoršuje pohyb, dýchání a vnitřní stabilitu těla.

Jelikož si tělo tyto bloky postupně vytváří samo (stažením, stářím nebo špatným pohybem) nejde tato příčina lékařsky ani terapeuticky zjistit.

Tělo sice není nemocné, ale bolí.

KBT O 2

KBT O 2 je technika vychýlených, posunutých nebo pootočených žeber do původního stavu.

K vychýlení žeber může dojít nevhodným držením těla, úrazem, šokem, leknutím, špatným spaním, nevhodným nebo špatným pohybem, silným kašlem.

Nevýhodou je, že posunuté žebro nebolí, ale bolest se ozve většinou na jiné části těla.

U KBT O 2 se pracuje s klientem a využívá se jeho pohyb ruky nebo nohy.

Při pohybu využíváme natažení a roztáhnutí svalů při pohybu klienta. Tlačíme na svalovou mezižeberní dráhu určitým směrem a při povolení stažených mezižeberních svalů se žebro samo vrací
do původního stavu, tam kam patří.

Pomáhá při zamrzlém rameni, tenisové lokti, bolesti v zápěstí a prstů. Většinou postačí jedna návštěva.  Pak klient může podstupovat pravidelně klasické masáže.

KBT O 2 zlepšuje dýchání, sluch, zrak, paměť. Např. klientům, kteří se léčí na astma, ale nemají ho prokázané, tak po povolení prvních 4 žeber problém odchází. Další žebra ovlivňují bránici, žaludek, a tlusté střevo. Jejich srovnáním se zlepší funkce těchto vnitřních orgánů. To má vliv na zácpu, průjem, nadýmání, bolesti břicha, únavu nohou. Srovnání posledních žeber a kostrče zlepší funkci pohlavních orgánů a střev, odstraňuje bolesti v kříži a břicha.